Meciurile amicale in cantonamentul din Antalya !

[ Stiri Universitatea Craiova ]
[ : 2011-01-25 ]
[ România ]

3714 In cadrul stagiului de 18 zile, Universitatea Craiova va sustine si cinci partide de verificare, mai multe dintre ele urmand a fi transmise in direct la TV în România. Printre adversari se numara echipa din liga secunda din Rusia, Shinnik Yaroslavl (locul 11), meci programat pe 4 februarie, Mlada Boleslav (locul 5 in prima liga din Cehia) pe 6 februarie, iar in data de 8 februarie Universitatea va intalni o echipa din prima liga canadiana. Ultimele doua partide-test se vor disputa pe 10 şi 12 sau 13 februarie, adversarii nefiind, deocamdata, stabiliti cu exactitate.

: 9.67 ( 3 ) - !

28-02: Chindia - Universitatea Craiova 1-0
Trei puncte mari obtinute de Chindia Targoviste in meciul cu Universitatea Craiova disputat la Buzau, sambata, in etapa a 25-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Paul Iacob in minutul 80 cu un sut din interiorul careul ... [ ]
Stiri Universitatea Craiova

19-02: Craiova - Hermannstadt 1-0, Craiova se apropie de primele două locuri
Universitatea Craiova a obtinut trei puncte mari pe teren propriu cu Hermannstadt prin reusita lui Alexandru Cicaldau din lovitura libera. Decarul formatiei gazda a marcat cu un sut spectaculos din lovitura libera in minutul 33.

Acelas ... [ ]

18-02: Programul meciurilor din sferturile Cupei Romaniei
Chindia Târgovişte - Universitatea Craiova (2 martie, ora 20.30)
Universitatea Cluj - Viitorul Pandurii Târgu Jiu (3 martie, ora 17.30)
Petrolul Ploieşti - Astra Giurgiu (3 martie, ora 20.30)
Dunărea Călăraşi - Dinamo Buc ... [ ]

11-02: Craiova completeaza tabloul sferturilor in Cupa Romaniei
Universitatea Craiova s-a calificat, joi seara, in sferturile de finala in Cupa Romaniei dupa o victorie la limita contra celor de la FC Botosani, scor 1-0. Unicul gol al meciului disputat intr-un décor de iarna, cu ninsoare si teren acoperit de zap ... [ ]

07-02: Craiova invinge pe dinamo prin golul lui Andrei Ivan
Universitatea Craiova s-a impus, cu 1-0, in derby-ul cu Dinamo, meci disputat sambata seara in etapa a 22-a din Liga 1. Andrei Ivan a marcat unicul gol al meciului in minutul 25 dupa o faza colectiva la care au mai participat Bairam si Nistor. Un gol ... [ ]