Au marcat: Balauru ‘44 - pen. / M. Roman ‘58.
CSM Valcea: Tufisi - Odoroaba, Posteuca, Dandea, Fl. Sandu - Rosca, Mitu, Oct. Vasile, Ad. Ganea - Balauru, Radulescu. Antrenor: Laurentiu Tudor. Au mai jucat: Chirita, D. Radoi, Cl. Popa, Tomozei, Eremia, Bucuroaia, Slobozeanu, Chiribus, Geanta.
„U“ Craiova: S. Lung Jr. - Buleica, R. Barbu, Ciuca, Busu - M. Costea, Prepelita, David Lopes, Gangioveanu - V. Bujor, Stoianof. Antrenor: Nicolo Napoli. Au mai jucat: Hotoboc, J. Nicolae, M. Roman, Dina, Ologu, Firtulescu, Surugiu, Gugu.
Au arbitrat: Ad. Comănescu - Fl. Paunescu, M. Badea.
Italianul a cerut jucatori ca sa fortifice lotul pentru retur, managerul Laurentiu Reghecampf incercand sa aduca fotbalisti din Germania.

: 8.5 ( 2 ) - !

02-03: Universitatea Craiova, prima semifinalista in Cupa Romaniei
Golul marcat de George Campanu in minutul 25 a facut diferenta in primul sfert de finala din Cupa Romaniei, meciul dintre Chindia Targoviste si Universitatea Craiova disputat, marti seara, la Buzau. Mingea pierduta de Dumitrascu in propriul careu a a ... [ ]
Stiri Universitatea Craiova

28-02: Chindia - Universitatea Craiova 1-0
Trei puncte mari obtinute de Chindia Targoviste in meciul cu Universitatea Craiova disputat la Buzau, sambata, in etapa a 25-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Paul Iacob in minutul 80 cu un sut din interiorul careul ... [ ]

19-02: Craiova - Hermannstadt 1-0, Craiova se apropie de primele două locuri
Universitatea Craiova a obtinut trei puncte mari pe teren propriu cu Hermannstadt prin reusita lui Alexandru Cicaldau din lovitura libera. Decarul formatiei gazda a marcat cu un sut spectaculos din lovitura libera in minutul 33.

Acelas ... [ ]

18-02: Programul meciurilor din sferturile Cupei Romaniei
Chindia Târgovişte - Universitatea Craiova (2 martie, ora 20.30)
Universitatea Cluj - Viitorul Pandurii Târgu Jiu (3 martie, ora 17.30)
Petrolul PloieÅŸti - Astra Giurgiu (3 martie, ora 20.30)
Dunărea Călăraşi - Dinamo Buc ... [ ]

11-02: Craiova completeaza tabloul sferturilor in Cupa Romaniei
Universitatea Craiova s-a calificat, joi seara, in sferturile de finala in Cupa Romaniei dupa o victorie la limita contra celor de la FC Botosani, scor 1-0. Unicul gol al meciului disputat intr-un décor de iarna, cu ninsoare si teren acoperit de zap ... [ ]