Au marcat: Balauru ‘44 - pen. / M. Roman ‘58.
CSM Valcea: Tufisi - Odoroaba, Posteuca, Dandea, Fl. Sandu - Rosca, Mitu, Oct. Vasile, Ad. Ganea - Balauru, Radulescu. Antrenor: Laurentiu Tudor. Au mai jucat: Chirita, D. Radoi, Cl. Popa, Tomozei, Eremia, Bucuroaia, Slobozeanu, Chiribus, Geanta.
„U“ Craiova: S. Lung Jr. - Buleica, R. Barbu, Ciuca, Busu - M. Costea, Prepelita, David Lopes, Gangioveanu - V. Bujor, Stoianof. Antrenor: Nicolo Napoli. Au mai jucat: Hotoboc, J. Nicolae, M. Roman, Dina, Ologu, Firtulescu, Surugiu, Gugu.
Au arbitrat: Ad. Comănescu - Fl. Paunescu, M. Badea.
Italianul a cerut jucatori ca sa fortifice lotul pentru retur, managerul Laurentiu Reghecampf incercand sa aduca fotbalisti din Germania.

Nota actuala: 8.5 (din 2 note acordate) - Acorda o nota!

Nu exista comentarii in baza de date!
Nu puteti scrie comentarii pentru ca nu sunteti logat!

Alte titluri din aceeasi categorie

07-12: Craiova isi ia revansa pentru infrangerea nemeritata din tur
Succes fara emotii pentru U Craiova, joi seara, in deplasare cu Concordia Chiajna, scor 3-1, un rezultat stabilit inca dinaintea pauzei.

Bosniacul Koljic a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 23, faza fixa dictata ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

26-10: Astra - U Craiova 0-3
In etapa a 13-a, la Giurgiu joaca Astra cu Universitatea Craiova.
0-1, gol Mitrita, min 37, sut de la 13 metri usor lateral stanga.
0-2, Cicaldau, faza creata de Mitrita.
0-3, min.71, Kolici inscrie a 7-a oara in 7 meciuri pentru ... [ continuare ]

20-10: Avancronica
De la revenirea craiovenilor pe prima scenă, oltenii nu au cunoscut gustul succesului în faÅ£a rivalei FCSB, palmaresul confruntărilor directe din campionat cuprinzând 12 jocuri, dintre care 10 s-au terminat cu victoria roş-albaştrilor şi douÄ ... [ continuare ]

19-10: Suporterii au cumparat toate cele 27.000 de bilete la Craiova - FCSB
Pana miercuri seara mai erau disponibile doar 500 de bilete din cele 27.000 scoase la vanzare, anunta Telekom Sport.

Singurele tichete ramase nevandute s-au evaporat in doar cateva minute, joi dimineata, astfel ca derby-ul de duminica ... [ continuare ]

28-09: Craiova - Turnu-Magurele in optimile Cupei Romaniei
Vineri dimineata a avut loc la Casa Fotbalului tragerea la sorti a partidelor din optimile de finala ale Cupei Romaniei.