Remiza in Zavoi: CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova 1-1

[ Stiri Universitatea Craiova ]
[ : 2011-01-23 ]
[ România ]

3710 Universitatea Craiova a disputat astazi prima partida amicala din acest an, la Ramnicu Valcea, in compania lui CSM Ramnicu Valcea. Gazdele deschid scorul in minutul 45, din penalty. Ciuca il faulteaza pe Radulescu, executa Balauru si inscrie pentru 1-0. In a doua repriza, Craiova egaleaza prin Roman, in minutul 59, dintr-o pasa a lui Dina.

Universitatea Craiova va pleca vinerea viitoare intr-un cantonament in Turcia, unde oltenii au programate 4 meciuri amicale, cu Shinnik, Mlada Boleslav, Steaua Roşie Belgrad si TSKA Sofia.

CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova 1-1 (1-0)
Marcatori: Balauru '46 -pen. / Roman '59
Cartonase galbene: Mitu '34 / Lopez '34

CSM Rm. Valcea: Tufisi, Odoroaba, Posteuca, Dandea, Fl. Sandu, Constantin, M. Mitu, Rosca, Ad. Ganea, Balauru, M. Radulescu
Universitatea Craiova: S. Lung, Buleica, Radu Barbu, Ciuca, Busu, M. Costea, Prepelita, D. Lopez, Gangioveanu, Bujor, Stoianof

: 9.5 ( 2 ) - !

19-02: Craiova - Hermannstadt 1-0, Craiova se apropie de primele douălocuri
Universitatea Craiova a obtinut trei puncte mari pe teren propriu cu Hermannstadt prin reusita lui Alexandru Cicaldau din lovitura libera. Decarul formatiei gazda a marcat cu un sut spectaculos din lovitura libera in minutul 33.

Acelas ... [ ]
Stiri Universitatea Craiova

18-02: Programul meciurilor din sferturile Cupei Romaniei
Chindia Târgovişte - Universitatea Craiova (2 martie, ora 20.30)
Universitatea Cluj - Viitorul Pandurii Târgu Jiu (3 martie, ora 17.30)
Petrolul Ploieşti - Astra Giurgiu (3 martie, ora 20.30)
Dunărea Călăraşi - Dinamo Buc ... [ ]

11-02: Craiova completeaza tabloul sferturilor in Cupa Romaniei
Universitatea Craiova s-a calificat, joi seara, in sferturile de finala in Cupa Romaniei dupa o victorie la limita contra celor de la FC Botosani, scor 1-0. Unicul gol al meciului disputat intr-un décor de iarna, cu ninsoare si teren acoperit de zap ... [ ]

07-02: Craiova invinge pe dinamo prin golul lui Andrei Ivan
Universitatea Craiova s-a impus, cu 1-0, in derby-ul cu Dinamo, meci disputat sambata seara in etapa a 22-a din Liga 1. Andrei Ivan a marcat unicul gol al meciului in minutul 25 dupa o faza colectiva la care au mai participat Bairam si Nistor. Un gol ... [ ]

19-01: Egal la Astra, Craiova pierde teren in lupta pentru titlu
Pentru a doua etapa la rand Universitatea Craiova nu reuseste sa se impuna in Liga 1. Astra Giurgiu a deschis scorul pe un teren partial inghetat prin Hugo Sousa in minutul 16 din centrarea lui Constantin Budescu.