Detalii stire 3705 Geolg?u a fost numit antrenor al echipei a doua a Universit??ii Craiova

[ Categoria Stiri Universitatea Craiova ]
[ Data: 2011-01-16 ]
[ Tara Romānia ]
 3705 Noul preşedinte al Universităţii Craiova, Aurel Ţicleanu, l-a numit pe Gheorghiţă Geolgău īn funcţia antrenor al echipei secunde.
Geolgău a fost preşedinte īn vară cānd l-a adus pe Ţicleanu principal la Universitatea, iar de atunci a ieşit din fotbal.
El īi īnlocuieşte la echipa a doua pe George Biţă, numit secundul lui Napoli la prima echipă şi pe Robert Vancea plecat alături de Victor Piţurcă, acesta fiind adus de Eugen Neagoe.

Nota actuala: 9.5 (din 2 note acordate) - Acorda o nota!

Comentarii
Nu exista comentarii in baza de date!
Nu puteti scrie comentarii pentru ca nu sunteti logat!

Alte titluri din aceeasi categorie

05-12: Craiova ā€“ Botosani 3-1. Gol antologic marcat de Vatajelu
Universitatea Craiova a castigat meciul de pe teren propriu cu FC Botosani, scor 3-1 (2-1), joi seara, in etapa a 19-a din Liga 1.

Internationalul de tineret Valentin Mihaila a deschis scorul in minutul 20 cu o lovitura de cap. Opt mi ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

30-11: Surpriza la Sf.Gheorghe: Sepsi bate pe Craiova!
Etapa a 18-a a continuat, sambata, cu meciul de la Sf.Gheorghe dintre Sepsi si Universitatea Craiova. Meciul s-a incheiat cu o mare surpriza. Echipa locala a castigat cu 1-0 in fața vizitatorilor, aceștia fiind cotați ca favoriți Ć®naintea meciul ... [ continuare ]

24-11: Craiova urca pe doi dupa 3-0 cu Hermannstadt
Victorie categorica pentru Universitatea Craiova in fata celor de la Hermannstadt, duminica, intr-un meci disputat in etapa a 17-a din Liga 1, primul meci pentru olteni pe noul gazon hibrid instalat in Banie.

Internationalul Nicusor Ba ... [ continuare ]

23-11: Primul gazon hibrid din Romania va fi inaugurat la Craiova
Stadionul Ion Oblemenco din Craiova are gazon nou, care va fi inaugurat duminică, 24 noiembrie, cu ocazia partidei Universitatea - FC Hermannstadt, contĆ¢nd pentru etapa a 17-a, anunta LPF pe site-ul oficial. Este primul gazon hibrid din RomĆ¢nia ș ... [ continuare ]

17-11: Craiova, victorie in amicalul cu Spartak Subotica
Victor Piturca a profitat de pauza competitionala din Liga 1 pentru a programa un meci amical pe arena ā€Aripileā€ de la marginea Craiovei. Echipa din Banie a invins-o pe Spartak Subotica din Serbia, cu 2-1. Golurile Craiovei au fost marcate de Rom ... [ continuare ]