[ Categoria Stiri handbal ]
[ Data: 2010-12-15 ]
[ Tara RomÔnia ]

Euro 2010 - Jucam in semifinale cu Suedia!

3672 Nationala Romaniei va juca in semifinalele Campionatului European de handbal feminin cu Suedia, dupa ce nordicele au invins in ultimul meci al Grupei II pe Ungaria!
La capatul unei partide incrancenate, suedezele s-au impus cu scorul de 24-19, dupa ce Ungaria a inscris un singur gol in ultimele 15 minute ale partidei. Astfel, Suedia castiga grupa avand in vedere succesul in fata Norvegiei, a doua semifinala a turneului din Danemarca si Norvegia fiind Romania - Suedia in proportie de 99, 99%, doar o victorie categorica a Olandei in fata Norvegiei putand sa rastoarne calculele in aceasta grupa.
Ultimele doua partide dintre cele Romania si Suedia au avut loc in aceasta toamna. Mai intai, la GF World Cup, Romania a remizat cu echipa nordica (27-27), intr-un meci in care fetele noastre nu au fortat intrucat erau deja calificate, pentru ca in urma cu 2 saptamani, "tricolorele" sa treaca in finala turneului amical de la Paris cu scorul de 32-26 de suedeze, la capatul unui meci dominat cap-coada de elevele lui Radu Voina.

Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!