[ Autor Adrian ]

[ Categoria Meciuri Craiova ]
[ Data: 2010-12-03 ]
[ Tara România ]
 3648 Nu mi-am facut mari sperante pentru meciul cu CFR Cluj-Napoca din cauza jocului slab prestat in ultima vreme. Din pacate, nu ratez pronosticuri cand vreau sa ratez, asa ca finalul a fost unul asteptat, adica infrangere. Mi-am facut ceva sperante cand Dorel Stoica a deschis scorul prin acel gol fabulos - lovitura libera in vinclu de la 30 de metri - dar meciul m-a calmat repede. Ca golurile CFR-ului au fost amandoua din off-side, nu e un amanunt care sa ma incalzeasca prea tare, dimpotriva! CFR Cluj-Napoca ne-a mai furat, i-a mai furat si pe altii, a devenit un fel de dinamosteaua moderna.
Jocul nostru, insa, a fost descurajant. Mai bun decat cel din etapa trecuta, de la Medias, dar oricum slab, ceea ce nu e deloc bine, deoarece atunci cand am pierdut acasa cu FC Vaslui si Otelul macar am jucat ceva si am ramas cu sperante pentru viitor. Si acum sunt ceva sperante, dar... oamenii incep sa se indoiasca de capacitatea de antrenor a lui Victor Piturca. Schimbari neinspirate si efectuate in momente nepotrivite - nu se fac schimbari atunci cand adversarul are de executat lovitura libera - poate nici nu are cu cine sa inlocuiasca (de fapt, sigur nu are), insa vine pauza de iarna si isi va putea aduce jucatorii pe profilul pe care si-l doreste.