[ Adrian ]

[ Meciuri Craiova ]
[ : 2010-11-10 ]
[ România ]
 3622 Am pierdut calificatea in semifinalele Cupei in acea hazna de stadion si nici macar nu putem invoca ghinionul sau arbitrajul. Meciul a fost echilibrat si l-am avut in mana, dar echipa nu a stiut sa gestioneze bine avantajul luat inainte de pauza. Dupa o prima repriza destul de buna, au urmat trei slabute, cu apararea destul de penetrabila si cu atacanti care au tratat lejer ocaziile pe care le-au avut, dar cireasa de pe tort au reprezentat-o penalty-urile, unde nu am reusit sa inscriem decat o lovitura din 4.
Si asa... ramane pe alta data...
PS: Infecta organizare dinamovista s-a remarcat din nou: suporterii Stiintei au fost invitati sa se intalneasca la ora 18, apoi au fost tinuti in afara stadionului-hazna pana a inceput meciul! Primii suporteri au intrat in minutul 5, cu totii fiind inauntru abia in minutul 30! Lipsa totala de bun simt si buna crestere a dinamovistilor, de care au dat dovada intotdeauna.
PPS: In tribune l-am vazut pe unu in tricou al lui dinamo si care avea inscriptionat pe spate numele... Gândac! Logic!

: 9.5 ( 2 ) - !

09-11-2019: Nonchindie la Ploiesti

In etapa a 16-a, la Ploiesti se intalnesc Chindia Targoviste si Universitatea Craiova. Oltenii domina in prima repriza, dar au o singura m ... [ ]
[ Adrian ]
Meciuri Craiova

15-09-2019: Universitatea Craiova - FCsB
Coregrafie impresionantã înainte de startul partidei! Apoi, FCSB s-a impus cu 1-0 prin golul marcat de ultima achizitie din perioada de transferuri, un gol marcat cu sansa in minutul 89 dupa o respingere in fata din partea portarului Pigliacelli. < ... [ ]
[ Adrian ]

15-08-2019: Pierduti langa Acropole
Universitatea Craiova a remizat, 1-1, la AEK Atena, dar a pierdut calificarea dupa ce in tur a pierdut cu 2-0. Dupa prima repriza nu aveai de ce sa ai regrete - poate doar pentru un pui de penalty neacordat in minutul 5 - dar in repriza a doua arbitr ... [ ]
[ Adrian ]

11-08-2019: O noua infrangere pentru Craiova
Dupa un meci extraordinar de slab, Universitatea lui Papurã a pierdut nesurprinzator cu Sepsi, scor 0-1, dupa un gol facut cadou de fundasul dorit de Juventus si Bayern Munchen, pe numele sau Aha! Adica Acka! Marturisesc ca n-am vazut de mult un ase ... [ ]
[ Adrian ]

08-08-2019: Furã prea buni
AEK Atena a invins la Craiova cu 2-0 in turul 3 preliminar al Europa League intr-un meci echilibrat in prima repriza, dar inclinat in cea de a doua. Atenienii parca au jucat cu frana de mana trasa, fortand doar cat au avut nevoie pentru a obtine un s ... [ ]