[ Autor Adrian ]

[ Categoria Meciuri Craiova ]
[ Data: 2009-04-27 ]
[ Tara România ]
 2757 Dupa 13 meciuri consecutive in care am vazut Stiinta pe stadion (ultimele 4 din 2008 si toate 9 de pana acum din acest an), a venit timpul primului meci la tv pentru mine. A fost unul cu succes pentru Craiova, care a invins pe FC Arges cu 1-0 prin golul inscris de fostul si actualul jucator al Stiintei, Jeremy Njock, revenit la Craiova dupa mai multa vreme.
Prima repriza a fost echilibrata, cu un plus pentru pitesteni, care au fost mai incisivi, lovind o data si bara transversala. Repriza a doua a fost, insa, total diferita, Craiova jucand in aceeasi nota ca in prima parte, dar FC Arges fiind mult mai slaba. In minutul 60 a intrat pe teren rebelul Njock, care a si inscris cu capul dupa un sfert de ora de joc, dupa o centrare venita dintr-o lovitura libera de la Dorel Stoica. Si cam atat despre joc.
In tribune au fost putini spectatori, vreo 8-9.000. E adevarat ca au fost 3 meciuri fara victorie, dar parca au fost totusi prea putini pentru Craiova.

Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!