[ Adrian ]

[ Meciuri Craiova ]
[ : 2008-11-23 ]
[ România ]
 2516 N-am castigat. N-am dat gol. Suntem inca pe 3. Pana aici coincide cu meciul cu Rapid. De fapt, a fost cam acelasi meci, doar ca ocaziile au fost mult mai putine de ambele parti. Craiova merita, la fel ca in meciul cu Rapid, putin mai mult victoria, dar egalul e mai corect. Penalty-uri n-au fost nici pentru Craiova, nici pentru stiaua, Wobay si Szekely au fost atinsi de adversari, dar era dupa ce incepusera sa cada, din acest punct de vedere nu consider corecte reprosurile. Penibil, insa, mi s-a parut tusierul dinspre tribuna oficiala, care in prima repriza a lasat toate atacurile Stelei, chiar daca plecau din off-side, iar in a doua a oprit deseori eronat Craiova din atacuri. Am fost pe linie cu el si, daca as fi vrut un comentariu partizan, as fi urlat "penalty la Wobay! "
O stire spune ca Universitatea Craiova are cea mai mica a 3-a medie de varsta din Europa, dupa OFK Belgrad si Arsenal Londra. Fiind pe locul 3 dupa meciurile cu Rapid si Steaua, chiar daca jucate acasa, si cu o etapa inainte de finalul turului, rezulta un parcurs meritoriu al Universitatii pana acum.
Si cu sperante, of, tot pentru viitor. Pentru ca s-a mai scurs inca un an de cand nu am batut nicio echipa din Bucuresti. 2002-Steaua, 2003-Dinamo, 2004-Rapid, acestia sunt ultimii ani in care am invins acele echipe.

: 9.33 ( 3 ) - !

09-11-2019: Nonchindie la Ploiesti

In etapa a 16-a, la Ploiesti se intalnesc Chindia Targoviste si Universitatea Craiova. Oltenii domina in prima repriza, dar au o singura m ... [ ]
[ Adrian ]
Meciuri Craiova

15-09-2019: Universitatea Craiova - FCsB
Coregrafie impresionantã înainte de startul partidei! Apoi, FCSB s-a impus cu 1-0 prin golul marcat de ultima achizitie din perioada de transferuri, un gol marcat cu sansa in minutul 89 dupa o respingere in fata din partea portarului Pigliacelli. < ... [ ]
[ Adrian ]

15-08-2019: Pierduti langa Acropole
Universitatea Craiova a remizat, 1-1, la AEK Atena, dar a pierdut calificarea dupa ce in tur a pierdut cu 2-0. Dupa prima repriza nu aveai de ce sa ai regrete - poate doar pentru un pui de penalty neacordat in minutul 5 - dar in repriza a doua arbitr ... [ ]
[ Adrian ]

11-08-2019: O noua infrangere pentru Craiova
Dupa un meci extraordinar de slab, Universitatea lui Papurã a pierdut nesurprinzator cu Sepsi, scor 0-1, dupa un gol facut cadou de fundasul dorit de Juventus si Bayern Munchen, pe numele sau Aha! Adica Acka! Marturisesc ca n-am vazut de mult un ase ... [ ]
[ Adrian ]

08-08-2019: Furã prea buni
AEK Atena a invins la Craiova cu 2-0 in turul 3 preliminar al Europa League intr-un meci echilibrat in prima repriza, dar inclinat in cea de a doua. Atenienii parca au jucat cu frana de mana trasa, fortand doar cat au avut nevoie pentru a obtine un s ... [ ]