Comisia de disciplina a decis:inca o etapa fara spectatori

[ Stiri Universitatea Craiova ]
[ : 2008-05-23 ]
[ România ]

2174 Universitatea Craiova va juca o etapa cu portile inchise, iar clubul din Banie a fost amendat cu 30.000 de lei de Comisia de Disciplina a FRF pentru că patronul echipei, Adrian Mititelu, a patruns in vestiare la meciul cu Ceahlaul (scor 3-2), din ultima etapa.
Pe 6 mai, finantatorul Stiintei fusese suspendat pentru doua luni si amendat cu 12.000 de lei. Comisia de Disciplina a decis ieri sa-i aplice lui Adrian Mititelu o suspendare de inca doua luni si o amenda de 6.000 de lei. Cumuland pedepsele date ieri cu cele anterioare, Universitatea urmeaza sa evolueze fara spectatori in primele doua meciuri disputate pe teren propriu din sezonul viitor, iar Mititelu se va afla in stare de suspendare pentru patru luni. O parte din pedeapsa o va ispasi insa in pauza competitionala.

: 6.67 ( 3 ) - !

25-09: FC Arges – Craiova 1-2. A cincea victorie consecutiva pentru olteni
Universitatea Craiova a obtinut, vineri, a cincea victorie consecutiva in CASA Liga 1, scor 2-1, in deplasare cu nou-promovata FC Arges.

Oltenii au rezolvat meciul din Trivale dupa primele 15 minute, insa au trait periculos finalul de ... [ ]
Stiri Universitatea Craiova

15-09: Viitorul – Craiova 1-4. Oltenii pe primul loc, Viitorul lanterna rosie!
Etapa a 3-a din Liga 1 s-a incheiat cu o victorie la scor a Universitatii Craiova pe terenul celor de la Viitorul Constanta, scor 4-1.

Un meci dezechilibrat numeric inca din minutul 5, cand Artean de la gazde a primit cartonasul direct ... [ ]

28-08: Surpriza de proportii. Craiova, eliminata din Europa League!
Parcursul european al celor de la CS Universitatea Craiova s-a incheiat prematur la Tbilisi, unde vicecampioana Romaniei a fost invinsa de Locomotive Tbilisi, cu 2-1.

Craiova pare ca a uitat fotbalul dupa ratarea la mustata a titlului ... [ ]

23-08: Craiova, victorie norocoasa cu Sepsi
Trei puncte obtinute in extremis de CS Universitatea Craiova in deplasare cu Sepsi Sf.Gheorghe, sambata, in prima etapa din Liga 1. nicul gol al meciului a fost marcat de atacantul bosniac Elvir Koljic in minutul 88. O reusita cu sansa din partea oas ... [ ]

03-08: Universitatea Craiova, vicecampioana României 2020
Universitatea Craiova a pierdut meciul decisiv pentru titlul de campioană a României în fața echipei CFR Cluj-Napoca, obținând în acest an titlul de vicecampioană a României. Echipa ardeleană a jucat mai bine în meciul direct, mai ales dup ... [ ]