Comisia de disciplina a decis:inca o etapa fara spectatori

[ Stiri Universitatea Craiova ]
[ : 2008-05-23 ]
[ România ]

2174 Universitatea Craiova va juca o etapa cu portile inchise, iar clubul din Banie a fost amendat cu 30.000 de lei de Comisia de Disciplina a FRF pentru că patronul echipei, Adrian Mititelu, a patruns in vestiare la meciul cu Ceahlaul (scor 3-2), din ultima etapa.
Pe 6 mai, finantatorul Stiintei fusese suspendat pentru doua luni si amendat cu 12.000 de lei. Comisia de Disciplina a decis ieri sa-i aplice lui Adrian Mititelu o suspendare de inca doua luni si o amenda de 6.000 de lei. Cumuland pedepsele date ieri cu cele anterioare, Universitatea urmeaza sa evolueze fara spectatori in primele doua meciuri disputate pe teren propriu din sezonul viitor, iar Mititelu se va afla in stare de suspendare pentru patru luni. O parte din pedeapsa o va ispasi insa in pauza competitionala.

: 6.67 ( 3 ) - !

14-01: Craiova - Sepsi 0-0. Nimic la nimic
Universitatea Craiova si Sepsi Sf.Gheorghe au terminat la egalitate, scor 0-0, in etapa a 16-a din Liga 1. Un meci disputat in conditii de iarna autentica, in prima repriza terenul din Banie fiind acoperit in mare parte cu un strat subtire de zapada. ... [ ]
Stiri Universitatea Craiova

12-01: FC Botoşani - Universitatea Craiova în Cupa României
Programul complet al meciurilor din optimile de finala, faza care se va disputa 9, 10 si 11 februarie:

"U" Cluj - UTA Arad
Gaz Metan Mediaş - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Turris Oltul-Turnu Măgurele - Dunărea Călăra ... [ ]

26-12-2020: Mihai Rotaru trage linie la final de an
Mihai Rotaru, finantatorul echipei Universitatea Craiova din Liga 1, a vorbit despre evolutia formatiei din Banie in prima parte a sezonului. "Pana la primul meci oficial vom aduce trei jucatori. Ii avem in vizor. Am demarat niste discutii. Sunt si ... [ ]

23-12-2020: CFR Cluj – Craiova 0-0. A inghetat tabela in Gruia
Cele doua pretendente la titlul din Liga 1 au incheiat la egalitate, fara goluri, ultimul meci al anului. CFR Cluj si Universitatea Craiova au jucat intr-un ritm scazut, jucatorii celor doua formatii fiind cu gandul la vacanta de iarna. A rezultat un ... [ ]

19-12-2020: U Craiova – FCsB 0-2. Schimbare de lider dupa rezultatul din Banie
FCSB a revenit la conducerea clasamentului din Liga 1 dupa victoria obtinuta, vineri seara, pe terenul Universitatii Craiova. Dennis Man a fost omul meciului cu doua goluri marcate in minutele 40 si 55. Dupa cum a decurs jocul in partea secunda cel p ... [ ]