Oltchim Ramnicu-Valcea, Supercampioana Europei!

[ Stiri sport diverse ]
[ : 2007-09-23 ]
[ RomÔnia ]

1622 Campioana a Romaniei si castigatoare a Cupei Cupelor in acest an, formatia olteana Oltchim Ramnicu-Valcea a invins puternica Zvezda (Steaua) Zvenigorod in finala Supercupei Europei cu 23-19 si a devenit supercampioana Europei la handbal feminin!

: 9 ( 1 ) - !

12-07: Italia castiga EURO 2020
Italia a castigat titlul european pe Wembley din Londra in urma loviturilor de departajare. Dupa 90 de minute scorul a fost egal, 1-1, rezultat care s-a mentinut si dupa cele doua reprize de prelungiri.

Anglia deschisese scorul in min ... [ ]
Stiri sport diverse

07-07: Italia în finala Euro 2021
Italia a învins Spania la penalty-uri, 4-2, după 1-1 după 90 și 120 de minute de joc, și s-a calificat în finala Euro 2021! ... [ ]

18-05: CFR Cluj s-a impus la Botoșani și a cucerit titlul de campioană
CFR Cluj este fosta ╚Öi totodat─â noua campioan─â a Rom├óniei. Aceasta s-a impus la limit─â, scor 1-0, ├«n deplasare, ├«n fa╚Ťa forma╚Ťiei FC Boto╚Öani ╚Öi ╚Öi-a asigurat titlul cu o etap─â ├«nainte de finalul play-off-ului Ligii 1. Golul care a f─âc ... [ ]

23-04: Programul Romaniei la turneul olimpic de fotbal
Romania a fost repartizata in Grupa B la tragerea la sorti care a avut loc, marti, la sediul FIFA de la Zurich.

Tricolorii vor intalni Honduras, Coreea de Sud si Noua Zeelanda.

Programul Romaniei la turneul olimpic:
... [ ]

27-02: Dinamo, umilit─â c-o manit─â de Viitorul
FC dinamo a fost surclasat─â de FC Viitorul Constan┼úa cu scorul de 5-0 (3-0), vineri sear7, ├«n primul meci din etapa a 25-a a Ligii I. Dinamo a suferit cel mai drastic e┼čec din acest sezon, ├«n fa┼úa unei echipe care nu mai c├ó┼čtigase de opt etap ... [ ]