Bornescu: "Plec de la Universitatea doar daca nu mai sunt dorit"

[ Stiri Universitatea Craiova ]
[ : 2007-09-07 ]
[ România ]

1565 Portarul Universitatii Craiova, Mircea Bornescu, a declarat, joi, ca nu va parasi echipa din Banie indiferent de ofertele pe care le va avea si spune ca va da totul pentru ca echipa sa sa iasa din criza.
"Sa fie clar, de la Universitatea nu plec decat cand nu voi mai fi dorit. Acest club mi-a dat foarte mult si eu ma simt dator sa-i dau mult inapoi. Va dau cuvantul meu ca de fiecare data cand am intrat pe teren am dat tot ce am avut eu mai bun, tot ce am putut pentru echipa. Ii inteleg si pe suporteri ca sunt suparati si ca i-am dezamagit, dar ii rugam sa fie in continuare alaturi de noi. Impreuna am promovat si tot impreuna anul trecut am reusit sa ramanem in Liga I, am impartit si bune si rele. Stiu ca si-au pierdut rabdarea, dar si noi suferim la fel de mult", a declarat Bornescu.

: 9.5 ( 2 ) - !

25-10: Basarab Panduru revine in iarba. Este noul secund al Universitatii Craiova
Fostul international Basarab Panduru completeaza staff-ul tehnic de la Universitatea Craiova, dupa ce in ultimii ani a fost analist de televiziune.

Laurentiu Reghecampf, antrenorul principal de la Universitatea Craiova, a comentat sosi ... [ ]
Stiri Universitatea Craiova

23-10: Universitatea Craiova ajunge pe locul secund in Liga 1
Universitatea Craiova a obtinut a patra victorie consecutiva in Liga 1, dupa 1-0 in deplasare cu Chindia Targoviste. Internationalul Andrei Ivan a marcat unicul gol al meciului, in minutul 73, cu o lovitura de cap, dupa ce portarul advers Catalin Cab ... [ ]

19-10: Universitatea Craiova face scorul etapei cu Academica Clinceni
Echipa din Banie s-a impus de o maniera categorica, cu 5-0 (3-0), in meciul cu Academica Clinceni din etapa a 12-a in Liga 1. Oltenii au avut un start perfect de partida, cu trei goluri marcate in primele 23 de minute.

Dan Nistor a de ... [ ]

06-10: Programul optimilor Cupei României
Asa Fotbalului a găzduit marți, 5 septembrie, tragerea la sorți a optimilor de finală din Cupa României, ediția 2021-2022. Meciurile stabilite în urma tragerii la sorți:

AS FC Buzău – Dunărea Călărași
Politehnica ... [ ]

04-10: FC 2017 - Universitatea Craiova 0-2
Dupa o prima repriza tensionata, dar cu putine faze de poarta, Universitatea Craiova a deschis scorul prin sutul lui Nistor din afara careului, in minutul 47.

O faza pornita de la un balon pierdut de Diallo in fata propriului careu al ... [ ]