Craiova meniu:

Universitatea Craiova - Meciuri Craiova

Pierduti langa Acropole15-08: Pierduti langa Acropole
Universitatea Craiova a remizat, 1-1, la AEK Atena, dar a pierdut calificarea dupa ce in tur a pierdut cu 2-0. Dupa prima repriza nu aveai de ce sa ai regrete - poate doar pentru un pui de penalty neacordat in minutul 5 - dar in repriza a doua arbitr ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Meciuri Craiova
Stiri din Atena - Stiri din Grecia - Articole Adrian

O noua infrangere pentru Craiova11-08: O noua infrangere pentru Craiova
Dupa un meci extraordinar de slab, Universitatea lui Papurã a pierdut nesurprinzator cu Sepsi, scor 0-1, dupa un gol facut cadou de fundasul dorit de Juventus si Bayern Munchen, pe numele sau Aha! Adica Acka! Marturisesc ca n-am vazut de mult un ase ... [ continuare ]
Stiri din Craiova - Stiri din Rom´┐Żnia - Articole Adrian

Furã prea buni08-08: Furã prea buni
AEK Atena a invins la Craiova cu 2-0 in turul 3 preliminar al Europa League intr-un meci echilibrat in prima repriza, dar inclinat in cea de a doua. Atenienii parca au jucat cu frana de mana trasa, fortand doar cat au avut nevoie pentru a obtine un s ... [ continuare ]
Stiri din Craiova - Stiri din Rom´┐Żnia

Prima înfrângere a sezonului04-08: Prima înfrângere a sezonului
La doar 3 zile de la cel mai lung meci, victoria cu Honved Budapesta, Craiova a pierdut meciul din deplasare cu echipa din Sibiu. Desi a deschis scorul inca din minutul 3, Craiova n-am mai aratat nimic in continuare, vazandu-se usor oboseala dupa mec ... [ continuare ]
Stiri din Targu-Mures - Stiri din Rom´┐Żnia

CA-LI-FI-CA-RE! Universitatea Craiova - Honved Budapesta 3-102-08: CA-LI-FI-CA-RE! Universitatea Craiova - Honved Budapesta 3-1
Echipa româneascã Universitatea Craiova a eliminat echipa maghiarã Honved Budapesta din cupele europene 2019/20, dupã un meci pe care l-a dominat de 5 ori mai mult decat pe cel de la unguri acasa. Ocaziile create nu au fost si concretizate, la fe ... [ continuare ]

Gyor: Honved Budapesta - Universitatea Craiova 0-025-07: Gyor: Honved Budapesta - Universitatea Craiova 0-0
Universitatea Craiova, ocupanta locului 4 in Romania, a terminat la egalitate, 0-0, meciul disputat in deplasare, dar la Gyor, cu Honved Budapesta, locul 4 in Ungaria. Partida a reprezentat meciul tur al dublei manse din turul 2 preliminar al Europa ... [ continuare ]
Stiri din Gyor - Stiri din Ungaria - Articole Adrian

Victorie in deplasare la dinamo dupa 25 de ani!21-07: Victorie in deplasare la dinamo dupa 25 de ani!
A trecut aproape un sfert de secol de cand Craiova nu a mai invins in deplasare pe dinamo! S-ar fi implinit 25 de ani peste cateva luni, dar B├úrbu╚Ť si Roman au inscris pentru o victorie mare pe Arena Nationala, 2-0 dupa un joc evident mai bun decat ... [ continuare ]